Подорожі

Поїздка по стопах історії України

Яке це щастя мати можливість подорожувати автомобілем з рідними, їхати куди душа бажає, бути швидким веселим невтримним вітром)

Нещодавно (26-29.04.19) відвідали прекрасні місця: музей Бальзака у с.Верхівня на Житомирщині, гетьманський Батурин, славне місто Конотоп, Шевченківський Канів, Умань з “Софіївкою”, Вінницьке фонтанне шоу, ставку Гітлера «Вервольф».

Подорож почали с.Верхівня, що на Житомирщині. Музей вартує відвідати, екскурсовод розповіла нам романтичну історію кохання французького письменника Бальзака та польської графині Евеліни Ганської. Листування відбувалось протягом 17 років, письменник написав коханій 444 листи. У маєтку Бальзак проживав протягом 3 років.

Енергетика там спокійна і благодатна.

Дорога до Верхівні в поганому стані, тому треба добре подумати чи дуже хочеться відвідати музей) Не знаю, що відчував Бальзак коли мандрував дорогами України, коли ще не було асфальтованих доріг, але ми підїжджаючи до Верхівні згадали всеееее “хороше”))))

http://balzac-museum.com/

Наступним пунктом було славетне гетьманське місто Батурин. Місто дуже затишне, доглянуте з хорошими дорогами, за часів президенства В.Ющенка у місті зроблені кардинальні реставрації. Ми відвідали палац гетьмана Кирила Розумовського, Батуринську цитадель та історико-краєзнавчий музей. Екскурсії дуже рекомендую, цікаво послухати про історичні факти, побачити клейноди, документи та пам’ятки
гетьманства.

палац К.Розумовського
Батуринська цитадель

Наступним пунктом нашого шляху стало місто Конотоп (30 км від Батурина). Яке стало відомим завдяки Конотопській битві 1659 року, Квітка-Основ’яненко у «Конотопській відьмі» згадує його, а також багато інших культурних діячів прославляли це місто. Побачили пам’ятник коню, трамваї і затишне тихе місто.

Канів давно хотіли відвідати. Тут похований на Чернечій горі Тарас Шевченко, а внизу тече повноводна річка Дніпро.

Потім нас чекало місто Умань з парком «Софіївка»

Ще була Вінниця з фонтанами і лазерним шоу на р.Південний Буг. Вінниця – місто велике і сучасне, варто відвідати.

І ще один дуже цікавий об’єкт ставка Гітлера у смт.Стрижавка. Вона розміщувалася за 8 км на північ від м.Вінниця. Вона призначалася для керування військовими діями на фронті.
У центральній зоні розміщувались: будинок Гітлера з бомбосховищем, загальний бункер, будинки служби безпеки, генералів, керівників збройних сил, персональних ад’ютантів, канцелярії, преси, слуг; лазня і перукарня, вузол зв’язку, готель, казино, басейн. Після відходу нацисти підіграви всі споруди.

http://vinnytsia-museum.in.ua/facts/wehrwolf

Потім була дорога через Тернопіль і повернення у рідний Івано-Франкіськ.

Р.S. Маршрут: Івано-Франківськ-Верхівня-Батурин-Конотоп-Канів-Умань-Вінниця-Стрижавка-Тернопіль-Івано-Франківськ. Загальний кілометраж 2 300 незабутніх позитивних драйвових кілометри!

Залишити відповідь