Подорожі

30-ти кілометрова зона відчуження

Чи може бути щоб людство вклало колосальні зусилля на побудову обє’кта та витратило мільярди рублів фінансування, а потім через помилку все моментально пропало і чуть не знищило все живе? Ще й як може..

04.10.19 у п’ятницю виїхали з Франківська поїздом до Києва, вранці пересіли на заздалегідь замовлений автобус до Чорнобиля. Всі організаційні питання взяла на себе туристична агенція “Світи” (вони дбають про якість послуг, всі моменти продумують до дрібниць та екскурсії завжди цікаві).

https://www.facebook.com/svity.travel/

Зупинка на каву і ми побачили Київське водосховище, яке ще називають морем!

Дуга-1, Чорнобиль, Прип’ять – зона відчуження…

Перше побачене на секретному об’єкті Чорнобиль-2 називається Дуга-1 або радіолокаційна станція «Дятел» для раннього виявлення запусків ракет на віддалі до 6 000 км.

Станція розпочала роботу в 1971 році. Цей гігант має висоту 150 м і довжину 800 м.

За даними деяких джерел вартість капіталовкладень в будівництво Чорнобиля-2 становила від 500 млн до 1,5 мільярдів доларів США. Для порівняння – це вдвічі дорожче, ніж будівництво Чорнобильської ЧАЕС.

https://www.youtube.com/watch?v=NCTQIHujno4

Коли 26 квітня 1986 року зірвався четвертий реактор на ЧАЕС «Дуга-1» опинилась в зоні зараження і припинила своє існування.

Місто Прип’ять засноване в 1970 році, там проживало близько 50 тис.людей, більшість молоді сім’ї, до їхніх послуг було все найкраще: новесенькі великі квартири, хороші зарплати з додатковими преміями 50-60 руб. за роботу на цій території, різноманітні спортивні секції, кінотеатри, театри, великий стадіон, басейни, величезний супермаркет (на ті часи було рідкістю), численні газони з трояндами (символ міста), найкраща інфраструктура для дітей і їхніх батьків, молодих спеціалістів-працівників АЕС – все перераховане окремо у п’яти мікрорайонах і великий палац «Енергетик» в центрі міста.


Чорнобиль – давнє місто (перша згадка у 1193 році) розташоване в Поліссі при впадінні річки Прип’ять у Київське водосховище.

В 70 роках на березі Прип’яті поблизу міста була збудована Чорнобильська АЕС – перша атомна станція в Україні. Будівництво розпочалося у 1971 році; перший енергоблок потужністю вступив у дію через шість років. Згодом добудовано ще три енергоблоки.

В місті встановлено пам’ятник пожежникам-ліквідаторам і дайверам, які здійснювали порятунок.

На даний момент радіоактивний реактор накритий дороговартісним саркофагом, термін служби якого 100 років, що далі – ніхто не знає…

Їхати чи не їхати на екскурсію кожен повинен сам вирішувати для себе, але після побаченого переосмислюється багато чого. І чи справді потрібен аж настільки «мирний атом»? І куди дівати відходи атомного палива? І бути з тим, що рівень радіації по дозиметру у Києві вищий, ніж у тих місцях де нам проводили екскурсію у 30-ти км зоні відчуження?

На даний момент у Німеччині захоронення руйнуються і рідина з радіоактивних бочок із земних глибин із грунтовими водами знову повертається на землю…

Залишити відповідь